SIKÇA SORULAN SORULAR

Kuryem Nedir ?

Kuryem uygulaması KURYEM Teknoloji A.Ş. tarafından lojistik sektöründe hizmet vermek amacıyla , kurye ,yazılım ve işletme alanında deneyimli yönetici kadrosuyla kurulmuştur.Kuryem motorlu kurye firmalarını ve bu kurye hizmetinden yararlanan müşterileri (kurumsal, bireysel) bir araya getiren bir yazılımdır.

Kurye Çağırmak İçin Üyelik Gereklimidir ?

Evet kuryem üzerinden kurye talebinde bulunabilmeniz için 15 saniye içerisinde hemen üye olup sipariş verebilirsiniz.

Neden Kuryemi Kullanmalıyım ?

Kuryem hem mobil uygulama hemde web site üzerinden anlık olarak bulunduğunuz konuma en yakın kurye personelini harita üzerinden tespit ederek sizlerden siparişinizi dakikalar içerisinde aldırır.

Kuryemin Diğer Kurye Şirketlerinden Farkı Nedir ?

Kuryem İstanbul da bulunan bütünn kurye şirketleri ve bireysel motorlu kuryeleri bir araya getiren teknolojik altyapısı ile sizlere anlık olarak raporlama sunan mobil uygulama ve web tabanlı bir sistemdir.

Nasıl Sipariş Verebilirim ?

Mobil uygulama yada web sitemizden giriş yaptıktan sonra açılan ekranda harita sistemimizden bulunduğunuz yeri tespit ederek 30 saniye içerisinde gerekli bilgileri girerek hemen sipariş verebilirsiniz.

Kuryem'in Avantajları Nelerdir ?

Kuryem hem bireysel kullanıcılar hemde kurumsal kullanıcılara yönelik olarak iki farklı çözüm üreterek ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Ayrıca kurumsal firmalara % 40 oranında indirimli kurye gönderme imkanı sağlıyoruzç

Kuryem İle Gönderimi Takip Edebilirmiyim ?

Kuryem sizlere gönderiniz ile ilgili olarak gönderinizi hem alınırken hemde teslim ederken mobil imza karşılığında teslim ederek siparişinizin her türlü akışı için size bilgi sağlamaktadır.

Ne Zaman Sipariş Verebilirim ?

Günün her saati olmak üzere 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak kurye siparişi verebilirsiniz.

Kuryeyi Arayabilir miyim ?

Siparişinizi götüren kuryeyi uygulama üzerinden ara butonuna basarak istediğiniz zaman sipariş ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Normal Kurye Nedir ?

Normal kurye İstanbul içerisinde en yakın mesafeden en uzak mesafeye olmak üzere 60 dakika ile 210 dakika içerisinde siparişin sizlerden alınıp gideceği adrese teslim edilme şeklidir.

Express Kurye Nedir ?

Express kurye hizmeti siparişiniz sizlerden en hızlı şekilde alınıp 45 dakika 90 dakika içerisinde gideceği adrese teslim edilme şeklidir. Express kurye hizmetinde siparişi alan personel başka adrese uğramadan en hızlı şekilde siparişinizi gideceği adrese götürüp teslimatını gerçekleştirir. Ayrıca Express kurye hizmetinde fiyat X2 katı şeklinde ücretlendirilir.

Paket Kurye Nedir ?

Ebatları minimum 20 X 30 cm ve üzerindeki paketler şeklinde olan gönderiler paket kurye olarak adlandırılıp bu hizmette fiyat X2 katı şeklindedir.

Git - Gel Kurye Nedir ?

Git - Gel kurye gönderinizi herhangi bir adrese gönderip ve gönderim yaptığınız adresten tekrardan herhangi bir sipariş alınıp tekrardan size getirilme işlemidir.

Kuryeme Nasıl Üye Olabilirim ?

Kuryeme üye olmak çok kolay olmakla birlikte mobil uygulamamızı indirip hemen kayıt ol butonuna basıp üye olabilirsiniz.

Kurumsal Kurye Nedir ?

Kurumsal kurye sürekli gönderisi olan şahıs yada şirketlere özel olarak % 40 oranında indirimli kurye gönderisi gerçekleştirerek avantajlı fiyatlardan faydalanabilir.

Nasıl Kurumsal Kurye Abonesi Olabilirim ?

Kuryem ile iletişim sağlayarak kurumsal kurye abonesi olma talebinde bulunup inidirimli kurye gönderisi gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal kurye abonesi olmak için kurye bakiyesi yüklemeniz gerekiyor yada açık cari çalışma seçeneğini seçebilirsiniz.

Bakiye Yükleme Nedir ?

Bakiye yükleme kurumsal kurye aboneleri için geçerli olup sizlerde bakiye yükleyerek bizlere kurumsal kurye olma talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca her seferinde kredi kartı ile ödeme yapmakla uğraşmak yerine bakiye yükleyerek kurye gönderilerinizde çok hızlı siparişler verebilirsiniz.

Açık Cari Kurye Nedir ?

Açık cari kurye aboneliği sürekli olarak ve yoğun kurye gönderisi olan kurumsal firmalara özel olarak sunduğumuz fiyat tarifesi çerçevesinde 15 günlük yada 30 günlük sürelerle kurye gönderilerinin faturalandırıldığı kurumsal kurye abonelik şeklidir. Açık cari kurye aboneliği için bizlere iletişim yoluyla ulaşarak talepte bulunabilirsiniz.

Gönderi Raporlarıma Ulaşabilirmiyim ?

Gönderi raporlarınıza günlük - haftalık - aylık ve yıllık bazda olmak üzere istediğiniz tarihler arasını seçerek geçmişe yönelik gönderi raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kuryem Hangi Platformlarda Mevcuttur ?

Kuryeme iOS, android ve web tabanlı olmak üzere istediğiniz platformlardan uluşabilirsiniz.

Nasıl Ödeme Yapabilirim ?

Kuryeme kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Güvenlimidir ?

Kredi kartı ile ödeme SSL Sertifikası çerçevesinde güvenli ödeme sistemi ile gerçekleştirilir.

Fatura Ne Zaman Kesilir ?

Kurye siparişiniz teslim olduktan sonra sizlere E-mail yolu ile E-Faturanız anlık olarak gönderilir.

Kurye Ödemesi Ne Zaman Alınır ?

Kuryeme sipariş verdikten sonra siparişiniz karşı adrese teslim olmayana kadar herhangi bir ücret sizlerden alınmayacaktır. Siparişiniz karşı adrese teslim olduktan ve sizlere mobil imzalı teslimat raporuyla geldikten sonra ödemeniz alınır.

Kredi Kartı Tanımlayabilir miyim ?

Sistemimize kredi kartınızı güvenlik bir şekilde kredi kartınızı tanımlayıp kurye gönderilerinizi çok daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama Yerimi Bulamıyor Ne Yapmalıyım ?

Cep telefonunuzdan GPS konum ayalarlarınızı aktif ederek bulunduğunuz konumu kolayca belirleyebilirsiniz.

Hangi Ödeme Tipleri Vardır ?

Sistemimizde Kredi kartı ile ödeme ve Açık cari şeklinde olmak üzere iki farklı ödeme sistemimiz mevcuttur.

Mobil İmza Nedir ?

Kuryem hem evrak almaya gelirken hemde evrak teslimatı yaparken mobil imza karşılığında sipariş akışlarını gerçekleştirir.

Web Paneline Nasıl Erişebilirim ?

Http://www.kuryem.com/ web sitemiz anasayfada sağ üst köşede müşteri girişinden giriş yaparak kuryem web paneline erişebilirsiniz.

Toplu Sipariş Verebilir miyim ?

Kuryem web panelinden giriş yaparak toplu şekilde siparişlerinizi tek tuşla verebilirsiniz.

Kurye Adreslerimi Kayıt Edebilir miyim ?

Sürekli olarak gönderi yaptığınız kurye adreslerinizi kayıtlı adreslerim bölümüne kayıt ederek daha sonraki gönderileriniz için hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bilgilerim Güvende midir ?

Sistemimizde kişisel bilgileriniz güvende olup kuryem 3.şahıs hiç kimseyle paylaşmamaktadır.

Üyeliğimi Silebilir miyim ?

Tabi ki sistemimizden istediğiniz anda üyeliğinizi silebilirsiniz

Sipariş İptal Edebilirmiyim ?

Vermiş olduğunuz siparişi 3 dakika içerisinde ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Bu süre dışında iptal etmeniz durumunda kurye ücretinin % 50 oranında sizlere faturalandırılır.

Adres Yanlışlığı Durumunda Ne Yapılır ?

Adres eksik yada yanlış olması durumuna sizlerle hemen iletişim sağlanıp sipariş durumu ile ilgili olarak gerekli yönlendirmeniz beklenir. İstemeniz halinde siparişiniz sizlere iade edilir.

Kuryem Hangi Şehirlerde Kullanılmaktadır ?

Kuryem şuanda sadece İSTANBUL'da kullanılmaktadır ama en kısa sürede bütün TÜRKİYE'de yer alacaktır.